Tank, Silo ve Siklonlar

Petrokimya ve Kimya Sanayi’nde malzeme, ara ürün ve ürün depolamada kullanılan tanklar müşteri ihtiyaçları doğrultusunda prosese özel tasarlanır ve imal edilir.


Endüstriyel Tesisler’de, katı veya sıvı malzeme depolama amaçlı kullanılan tank ve siloların ve karıştırma ya da ayrıştırma gibi tasarlanabilen siklonların tasarımları prosese yönelik dizayn edilip hassasiyetle üretilmelidir.

Petrokimya ve Kimya Sanayi’nde malzeme, ara ürün ve ürün depolamada kullanılan tanklar müşteri ihtiyaçları doğrultusunda prosese özel tasarlanır ve imal edilir.

Ebat olarak taşıma sınırlarını aşan tanklar montaj edileceği bölgede imal edilmesinden dolayı ayrı bir uzmanlık ve teknik beceri gerektirmektedir. 2 farklı yöntemle yapılan imalatlar birincisi konvansiyonel olarak tabandan başlayarak donamlar yukarı doğru giderken ikincisi hidrolik sistemle donamlar yukarıdan aşağıya doğru imalatı yapılarak ilerler.

EN, DIN veya API 650 standartları ile belirlenmiş kurallar çerçevesinde imalatı yapılan tanklar ve siklonlar eğimli geometrilerinden dolayı soğuk şekillendirme konusunda da uzmanlık gerektirmektedir.

Müşteri tarafından tanımlanmış prosese çözüm olarak tasarlanan tank silo ve siklonlar çalışma ortamının özellikleri doğrultusunda malzeme özellikleri ve kaplama özellikleri belirlenmekte olup genellikle karbon çelik ya da paslanmaz çelik olarak üretilmektedir.

Olmetsan Metal olarak; ASME ve EN standartları doğrultusunda şekillendirdiğimiz kaynak kabiliyetimizle kaynaklı atmosferik depolama tankı imalatında API 650 ve EN 14015 standartları doğrultusunda yurtiçinde ve yurtdışında sektörün ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet vermektedir.